Po co komu stacje ładowania elektrycznych pojazdów? A no po to...

Po co komu stacje ładowania elektrycznych pojazdów? A no po to...

Podczas montowania stacji ładujących elektryczne samochody w Środzie wiele osób pukało się w głowę i pytało kto z tego będzie korzystał? Elektryczna przyszłość jest jednak bliżej niż nam się wydaje... Co z resztą widać na załączonym obrazku.

Elektryczne samochody są póki co drogie, mają ograniczony mocno zasięg w porównaniu z autami na benzynę, czy ropę, co w połączeniu z niewielką ilością punktów ładowania mocno utrudnia dalekie wypady ich właścicielom.

Są jednak promowane jako bardziej ekologiczne, a ekologia jest teraz na czasie (nie twierdzę, ze to źle). Jak dla mnie, na obecną chwilę, dużym plusem przemawiającym za elektrykami jest kosmiczne przyśpieszenie na poziomie super samochodów. Tesla X widoczna na zdjęciu do 100 km/h przyśpiesza w niecałe 3,5 sekundy. To robi wrażenie... (przynajmniej na mnie).

Ktoś powie, i będzie miał rację, że Polska jest na szarym końcu pod względem ilości elektrycznych samochodów, za Rumunią, Estonią, Bułgarią czy np. Łotwą. Nie zmienia to jednak faktu, że na drogach zaczynają pojawiać się takie samochody i taki obrazek z czasem najprawdopodobniej będzie stawał się coraz częstszy. Miejmy też nadzieję, że dzięki tym stacjom Środa w oczach kierowców elektryków (i nie tylko) będzie postrzegana jako miasto rozwinięte i ukierunkowane na nowoczesność...